İndirimli Fiyat!
Siyah Ay Çekideği 500 Gr

Siyah Ay Çekideği 500 Gr

Yeni Ürün

İsmail Hakkı Efendi Kuruyemiş ./Kod:26/ Denizli Yöresi

89,99 TL Vergi Dahil

-10,00 TL

99,99 TL Vergi Dahil

ÇEKİRDEK ÇİTLEMENİN FAYDALARI NELERDİR?

- Ayçiçeğinden elde edilen çekirdek içerdiği yağ asitleri sayesinde tok tutma özelliğine sahiptir. Kalorisi yüksek olmasına rağmen günde bir avuç tüketildiğinde fayda sağlar. Ara öğün olarak tüketilebilir.

- Bir avuç tüketilince vücudun ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri sağlayan çekirdek, besin değeri yüksek bir kuruyemiştir. Özellikle E, B1, B5 ve folik asit sayesinde vücudun enerji düzeyini yükseltir.

- Ayçiçek beyaz çekirdekler kötü kolesterolü olumsuz etkiler. Ancak büyük siyah çekirdekler kötü kolesterolü düşürme etkisine sahiptir. Günde bir avuç tüketilen siyah çekirdek kalp ve damar sağlığını korur.

çekirdeğin faydalarıçekirdeğin faydaları

- Yapılan bazı araştırmalarda siyah çekirdek tüketen kişilerin tüketmeyen kişilere oranla gün boyu daha dinç ve ruhsal olarak daha sağlıklı oldukları tespit edilmiştir. Özellikle depresyon ve panik atak gibi hastalar için oldukça fayda sağlayan çekirdek konusunda uzmanlar günde bir avucun geçilmemesi konusunda uyarıda bulunuyor.

- Kandaki şeker oranını düşürmede etkili olan siyah çekirdek şeker hastaları tarafından da tüketilebilir. Vücuttaki en sık yaşanan problemlerden biri protein sentezidir. Özellikle ileri yaşlarda protein sentezinin yaşanma oranı düşer. Ancak çekirdek bu sentezi destekler. 

- Tuz mineralleri sayesinde tiroid bezlerinin çalışmasını destekler. Düzenli çalışan tiroid bezleri vücuttaki hormonların daha sağlıklı çalışmasını sağlar. Ayrı zamanda kas ve kemik ağrılarının oranını şaşırtıcı bir şekilde azaltma özelliğine de sahiptir. 

çekirdeğin zararlarıçekirdeğin zararları

ÇEKİRDEĞİN ZARARLARI NELERDİR?

Yüksek yağ, vitamin ve minerallere sahip olduğundan aşırı tüketildiğinden ciddi komplikasyonlara neden olabilir. Özellikle karaciğerdeki toksinleri olumsuz etkileyerek ciltte tahribata neden olur. Uzmanlar bu konuda bir avuç çekirdek tüketiminin geçmemesi konusunda uyarıda bulunuyor. Bazı araştırmalarda aşırı tüketimi ağız içi yaralara neden olur. Dudakların kuruması gibi kötü sonuçlara da zemin hazırlar.

Şu anki müşteri yorumları.

Bir Yorum Yaz

Siyah Ay Çekideği 500 Gr

Siyah Ay Çekideği 500 Gr