Satış!
Doğal Kavrulmuş Yerli Susam 500 Gr

Doğal Kavrulmuş Yerli Susam 500 Gr

Yeni Ürün

Ali Kama /Kod 19 /Aydın Nazilli Yöresi

89,99 TL Vergi Dahil

-15,00 TL

104,99 TL Vergi Dahil

Nazilli ve Bölgenin Meşhur Tarihi Tahincisi Ali Kamanın Doğal Yerli Susamlardan ve Doğal Şekerden yapılan katkısız nefis lezzetli Sade Tahin Helvaları.

HAKKIMIZDA

 • ALİ KAMA

  Firmamız 1957'den bu yana kalite ve hijyen kurallarına sadık kalarak her zaman en iyiyi ve en kaliteliyi müşterimizin beğenisine sunmuştur. İlkemiz her zaman en iyisini nasıl yaparım, daha iyisi nasıl olur sorularından oluşmuştur. Bu sorunların cevaplarını sürekli aramanın dışında hiçbir zaman temizlikten ödün vermemiştir. Hedefimiz her zaman müşteri memnuniyetini ve güveni ön planda tutarak ilerlemektir. her zaman en doğal şekilde üretimi ön planda tutmuştur. kesinlikle katkı maddelerine karşı bir tavırla her zaman en iyisi doğalıdır mantığıyla ilerlemiştir.

 • KALİTE ANLAYIŞIMIZ

  Ali Kama helva tahin imalatı olarak her zaman en iyisini en kalitelisini ve en temizini müşteriye sunmak ilk hedefimiz olmuştur.İmalatımız olan tahinlerimiz hiçbir kimyasal gübre kullanılmayan tamamen hayvan gübreleri kullanılan ve hiçbir tarımsal ilaç kullanılmayan yerli susamlardan kabukları çıkarılıp kavrularak sizlere sunulmaktadır. Tahinlerimiz % 100 yerli susam kullanılmaktadır. Tahinlerimiz tamamen doğaldır. İmalatımız olan helvalarımızda kendi yerli susamlarımızdan imal edilmektedir. Helvalarımızın en büyük özelliği doğal olmasıdır. Elli sene önceki gibi sadece tahin çöğen ve şekerden imal edilmektedir.bunun dışında glikoz,beyazlatıcı,yağ tutucu yada yumuşatıcı gibi maddeler kullanılmamaktadır. Helva ve tahinlerimiz günlük olarak çıkarılarak müşteriye sunulmaktadır. Aydının Nazilli ilçesinde çarşı içinde kurulu olan imalatımız tamamen perakende ye hizmet vermekte olup günlük taze ve doğal ürünleri sizlere sunmaktadır. Ali Kama anlayışı büyüyüp kalitemizi düşürmektense küçük kalıp kalitemizi büyütmek olmuştur.

 • Tohum olarak bulunun susam baharat olarak kullanılır. Tahinin ana maddesi olan susamın insan sağlığına birçok faydası olduğunu biliyor muydunuz? Genellikle pasta ve böreklerde kullanılan susam hakkında hiç bilmediklerinizi sizler için derledik. Dişleri beyazlatmada etkili olan kolesterolü düşüren susam ile ilgili bilinmesi gereken her şey haberimizin detayında...

  Eski çağlardan beridir mutfakların bir köşesinde yer edinen susamın birçok hastalığa iyi geliyor. İçerdiği zengin vitamin ve mineral bakımından diyabetten tutunda anemi hastalığına kadar iyi gelen susamın mucize faydalarını sizler için derledik. Asya topraklarında yetiştirilen susam tohum olarak kullanılır. Aynı zamanda susamdan hem yağ hem de baharat elde edilir. Susamın dış kabuğu hayvan yeminde kullanılır. Tıpta susamın yağı çözücü olduğundan ilaç yapımında kullanılır. Özellikle saç, kirpik, kaş ve cilt bakımında kullanılır. Susam işlem gördüğünde içeriğindeki asit oranı artığından mide rahatsızlığı olanlar için tüketilmesi tavsiye edilmez. Ancak tahin olarak tüketilebilir. Uzmanlar gelişim çağındaki ve hamile kadınların susam oranı çok olan tahin ve yoğurt karışımının düzenli tüketilmesini tavsiye eder. 

  susamın faydalarısusamın faydaları

  SUSAMIN FAYDALARI NELERDİR?

  - İçerdiği doymamış yağlar damarları temizleyerek kötü kolesterol seviyesini düşürür. Bu sayede kalbe giden damarların daha sağlıklı olmasını destekler. Arter hastalığına yakalanma ve felç geçirme riskini azaltır.

  - Siyah susam içeriğinde bol miktarda demir maddesi barındırır. Bu madde kan yapıcı hücreleri artırarak anemi riskini ortadan kaldırarak, yorgunluk ve halsizlik hislerinin düşürülmesinde yardımcı olur.

  - Susam fitatin maddesi yani anti kanser bileşenleri içerir. Düzenli olarak tüketilen susam kolorektral tümör hücrelerini azaltır.

  - Lif açısından da oldukça zengin olan bu besin sindirimi kolaylaştırarak bağırsaklardaki toksinleri temizler. Ayrıca kilo vermede yardımcı olur.

  susamsusam

  - Kan damarlarını ve kemikleri güçlendirerek romatoid artrit hastalığının neden olduğu ağrılara iyi gelir. Aynı zamanda ödemlerin oluşumunu önler.

  - Susamın aynı zamanda ağız ve diş sağlığına da faydası olduğu bilinir. Özellikle yağının dişleri beyazlattığı yapılan araştırmalarda ortaya çıkarılmıştır.

  - Susam yağını cildi ve saçları yenilemede ve ölü hücrelerin oranını azaltmada etkilidir.

  - Geleneksel Çin tıbbında karaciğerdeki toksinleri temizlemede ve gözdeki bozuk hücreleri yenilemede de etkili olduğu bilinir.

  diş beyazlatmadiş beyazlatma

  DİŞ BEYAZLATAN SUSAM KÜRÜ

  MALZEMELER

  1 yemek kaşığı susam yağı 

  1 yemek kaşığı limon suyu

  UYGULANIŞI

  İki malzemeyi iyice karıştırınız 5 dakika bekleyiniz. Daha sonra gazlı bez yardımıyla dişlerinize ve diş etlerinize masaj yaparak uygulayınız. 2 dakika bekledikten sonra ağzınızı iyice durulayınız. Hafta da 2 defa bu karışımı dişlerinize uygulayınız.

Şu anki müşteri yorumları.

Bir Yorum Yaz

Doğal Kavrulmuş Yerli Susam 500 Gr

Doğal Kavrulmuş Yerli Susam 500 Gr