Doğal Zeytinyağlı Köy Sabunu 1 kalıp (100-120 Gr )

Yeni Ürün

Aynur Ö /Kod 01/Aydın Karacasu Yöresi

29,99 TL Vergi Dahil

-10,00 TL

39,99 TL Vergi Dahil

Köylü Teyzelerimiz Tarafından Eski usullerle yapılan Doğal Köy Usulü Hakiki Zeytinyağlı Sabunlar (Mamüllerimizde Zeytin Çekirdeği Pirinası Kullanılmaz %100 Saf Zeytinyağından Yapılır.)

Zeytinyağlı Sabunun Faydaları ve Zararları

Zeytinyağlı sabunu faydaları saymakla bitmeyen ve cilt güzelliği için kullanılan en doğal sabunlardan birisidir. Zeytinyağlı sabun, zeytinin yağından yapılmakla beraber zeytinin içerdiği tüm mineral ve vitaminleri barındırır. Bununla beraber zeytinyağlı sabun kullanıldığında tüm vitaminleri ve mineralleri cilde göndererek, cildin daha sağlıklı olmasını sağlar.

Zeytinyağlı Sabunun Faydaları

Çok eski çağlardan beri kadınların cilt güzelliği, cilt bakımı ve saç bakımı için kullandığı zeytinyağlı sabunlar, kendine has kokusu ve cildi ferahlatıcı etkisi ile tercih sebebi oluyor. Zeytinyağı içerisinde bulunan yüksek miktardaki E vitamini sayesinde cildiniz daha güzel bir görünüm ve bakım yapılmışcasına güzelleşiyor.

Zeytinyağlı Sabunun Faydaları

Tamamen organik olan ve içerisinde başka kimyasal maddeler ile karıştırılmayan zeytinyağlı sabun bulabilirseniz cildinizi ve saçlarınızı şımartabilirsiniz.

Zeytinyağlı Sabunun Saça Faydaları

Zeytinyağlı sabun, saçlara doğal bir yumuşaklık vererek saçların elektriklenmesini önlüyor. Bunun dışında saçları parlatarak, ışıl ışıl görünmesini sağlıyor. Aynı zamanda saçların kökünü beslerken, saç dökülmesini önlüyor.

Saçlarını daha çabuk ve hızlı uzatmak isteyenlerin bir çoğu zeytinyağlı sabun kullanıyor. Bunun nedeni diğer saç şampuanları gibi kimyasal barındırmadığından saçı derisini tahriş etme, kepeklenme gibi sorunları ortadan kaldırıyor.

Zeytinyağlı Sabunun Faydaları ve Zararları

Zeytinyağlı sabunlar aynı zamanda bebekler içinde kullanıyor. Bebeklerin saç hücrelerini yenileyerek, saçların daha sağlıklı çıkmasını sağlıyor. Yetişkinlerde ise saçların gürleşmesini ve dökülen saçların yerindeki saç derisi hücrelerini besliyor. Buna istinaden saçlarda gürleşme sağlıyor.

Zeytinyağlı Sabun Saçlarımı Matlaştırıyor!

Zeytinyağlı sabunu kullanan bir çok kişi saçlarının matlaşmasından yakınıyor. Eğer sizde böyle bir problemle karşılaşıyorsanız ve saçlarınızın matlaşmasını istemiyorsanız az miktarda elma sirkesi ile karıştırarak kullanabilirsiniz. Bu şekilde saçların matlaşmasını engelliyor ve daha doğal, parlak saçlar elde edebiliyorsunuz.

Zeytinyağlı Sabunun Cilde Faydaları

Zeytinyağlı sabunun faydaları arasında cilde oldukça etkili faydaları bulunuyor. Bunların içerisinde egzama, sedef ve deri hastalıkları gibi sorunları tedavi edici özelliği bulunuyor.

Genel olarak doktorlar egzama, sedef ve deri hastalığı bulunan kişilere doğal zeytinyağlı sabun öneriyor.

Dikkat ederseniz eski kadınların ciltler ışıl ışıl parlar. Daha küçük gözenekler, sivilcesiz, aknesiz, duru bir ciltleri vardır. İşte o eski kadınlara soracak olursanız bir çoğu zeytinyağı sabunu kullanarak bu şekilde ciltlerini korumuşlardır.

Saf Zeytinyağlı Sabun

Günümüzde bir çok genç bayana bakacak olursanız, sivilce, siyah nokta, cilt rengi bozukluğu gibi bir çok cilt problemini bulunur. Bunların nedenleri ise aşırı makyaj, yanlış beslenme, az su tüketimi, olumsuz hava koşulları, stres, genetik faktörler ve doğal olmayan ürünlerin kullanımından geçiyor.

Yüzyıllardır şifa dağıtan zeytinyağlı sabun ile cildinize sağlık verebilir ve bir çok cilt probleminden kurtulabilirsiniz. Peki zeytinyağlı orijinal sabunu nereden bulabilirim? Diye soracak olursanız en güvenilir yerler aktarlar ve eczaneler olacaktır.

Sivilcelere Zeytinyağlı Sabunun Faydaları

Cildinde sivilce problemi olan kişilere mutlaka zeytinyağlı sabun tavsiye ederim. İçerisinde E, D, K vitaminleri ve bir çok minerali barındıran bu sabun düzenli kullanıldığında sivilceleri yok eder ve büyük gözenekleri kapatarak, cilt lekelerini de giderir.

Ayrıca zeytinyağlı sabunun antiseptik özelliği sayesinde sedef, mantar, pişik, isilik, sivilce, cilt lekeleri gibi cilt sorunlarını çözeceğinden emin olabilirsiniz. Bu konuda bir çok doktor ve asistan zeytinyağlı sabunun faydalarından bahsederler.

Özellikle sivilce problemi yaşayan genç arkadaşlarıma tavsiyem zeytinyağlı sabun kullanarak cildindeki sivilceleri geçirmesidir. İlaç, kozmetik ürünü, sivilce kremi de değil. Sadece zeytinyağlı sabun öneriyorum.

Zeytin yağlı Sabunun Faydaları

Zeytinyağlı sabun genel faydalarını toparlayacak olursak şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Saçlarınızı yumuşatır ve daha rahat taranmasını sağlar.

 • Saçlardaki elektriği alır ve elektriklenmenin önüne geçer.

 • Saçlarınızı parlatır ve muhteşem görünüm katar.

 • Zeytinyağlı sabun ile yıkandıktan sonra saçlarınıza şekil vermek çok daha kolay olur.

 • Kepek problemine iyi gelir hatta kepek oluşumunu engeller.

 • İçerisindeki vitaminler ve mineraller sayesinde saç derinizi besler ve daha hızlı saç uzamasına yardımcı olur.

 • Saç şampuanları içerisinde bir çok kimyasal madde barındığından dolayı, doktorların tercihidir.

 • Saçların dökülmesini engeller.

 • Sabun kullanımı sonrasında saçlarınızda matlık veya sertleşme oluyorsa elma sirkesi ile karıştırarak kullanarak bu sorunu giderebilirsiniz.

 • Dökülen saçların altındaki saç derisinde bulunan hücreleri yenileyerek saçların tekrardan çıkmasını sağlar.

 • Saçları gürleştirir ve sağlık kazandırır.

 • Sivilce, egzama, sedef gibi cilt problemlerini giderir.

 • Kuru ciltleri nemlendirerek bakım yapar.

Zeytinyağlı Sabunun Zararları

Zeytinyağlı sabunun aslında zararı yoktur. Ancak zeytinyağlı sabunu kullanan kişiler bazı problemlerle karşılaştığını dile getiriyorlar. Bu problemleri de sıralayacak olursak;

 • Saçlarının sert olmasından şikayetçi olanlar var. Ancak biz çözüm önerisini yukarıda da söyledik. Elma sirkesi ile kullanıldığında bu şikayet ortadan kalkmaktadır.

 • Sadece zeytinyağı sabunu kullanmayıp, çeşitli şampuanlarla kullanıldığında kepek problemi yaptığını dile getirenler var. Ancak bunu bizde tavsiye etmiyoruz. Şampuan değişikliği zaten kepek problemi yapmaktadır.

Şu anki müşteri yorumları.

Bir Yorum Yaz

Doğal Zeytinyağlı Köy Sabunu 1 kalıp (100-120 Gr )

Doğal Zeytinyağlı Köy Sabunu 1 kalıp (100-120 Gr )