Satış!
Doğal Soğuk Sıkım Susam Yağı 40 cc

Doğal Soğuk Sıkım Susam Yağı 50 cc

Yeni Ürün

Ali Kama /Kod 19 /Aydın Nazilli Yöresi

Bu ürün artık stokta bulunmamaktadır

49,99 TL Vergi Dahil

-10,00 TL

59,99 TL Vergi Dahil

Nazilli ve Bölgenin Meşhur Tarihi Tahincisi Ali Kamanın Doğal Yerli Susamlardan ve Doğal Şekerden yapılan katkısız nefis lezzetli Sade Tahin Helvaları.


susam yağının bilinmeyen mucize faydalarısusam yağının bilinmeyen mucize faydaları

SUSAM YAĞININ BİLİNMEYEN MUCİZEVİ FAYDALARI

Susamın kendisinden çok yağında doymamış yağ asitleri bulunuyor. Bu yaş asitleri kötü kolesterol seviyesini düşürüyor. Ayrıca bazı besinlerden dolayı tıkanan damarların temizlenmesini sağlayan susam yağı, kalp ve damar hastalıklarına yakalanma riskini azaltır.

- Yapılan bazı araştırmalarda susam yağını kaynamış papatya çayının içine damlatılıp tükletildiğinde akciğerlerin temizlenmesi sağlar. Aynı zamanda astım gibi hastalıklara iyi gelir.

- Cilt ve saç sağlığı için E vitamini önemlidir. Özellikle hücre yenilenmesini sağlayan E vitamini kuruma çatlama yıpranma gibi saç ve ciltte görülen belirtilerin şiddetinin artması vücutta E vitamini eksikliğinin olduğunu gösterir. E vitamini eksikliğini gidermede en etkili besin susam yağıdır. Susam yağını saçınıza sürüp yarım saat bekledikten sonra durulayınız ve şampuan yerine organik sabun kullanınız. Cilt içinde hem tüketebilir hem de direk olarak yüzünüze maske olarak uygulayabilirsiniz. Banyoda son durulma suyuna ekleyebilirsiniz. 

susam yağısusam yağı

- Sinir hücrelerinin deformasyona uğraması baş ağrısı ve yorgunluk gibi rahatsızlıklara neden olur. Bu rahatsızlıkların akabinde genellikle uykusuzluk gibi problemlerin ortaya çıkmasına sebebiyet verir. Ancak susam yağının sinir hücrelerini yatıştırıcı özelliği bulunmaktadır. Uyku problemi yaşayan kişiler için uzmanların önerdiği susam yağı, konsantre eksikliği ve unutkanlık gibi rahatsızlıklara da iyi gelir.

- Yapılan bir çalışmada susam yağı kullanan kişilerin hücrelerinin dış etkilerden etkilenme oranlarının kullanmayanlara göre daha düşük olduğu tespit edilmiştir. Bu sayede düzenli tüketenlerin kansere yakalanma riskinin hemen hemen hiç olmadığı ortaya çıkarılmıştır. 

- Karaciğeri toksinlerde arındırdığı ve damar sertliğini önlediğinden susam yağı özellikle Asya ülkelerinde mucize besin olarak çokça kullanılır.

HAKKIMIZDA

  • ALİ KAMA

    Firmamız 1957'den bu yana kalite ve hijyen kurallarına sadık kalarak her zaman en iyiyi ve en kaliteliyi müşterimizin beğenisine sunmuştur. İlkemiz her zaman en iyisini nasıl yaparım, daha iyisi nasıl olur sorularından oluşmuştur. Bu sorunların cevaplarını sürekli aramanın dışında hiçbir zaman temizlikten ödün vermemiştir. Hedefimiz her zaman müşteri memnuniyetini ve güveni ön planda tutarak ilerlemektir. her zaman en doğal şekilde üretimi ön planda tutmuştur. kesinlikle katkı maddelerine karşı bir tavırla her zaman en iyisi doğalıdır mantığıyla ilerlemiştir.

  • KALİTE ANLAYIŞIMIZ

    Ali Kama helva tahin imalatı olarak her zaman en iyisini en kalitelisini ve en temizini müşteriye sunmak ilk hedefimiz olmuştur.İmalatımız olan tahinlerimiz hiçbir kimyasal gübre kullanılmayan tamamen hayvan gübreleri kullanılan ve hiçbir tarımsal ilaç kullanılmayan yerli susamlardan kabukları çıkarılıp kavrularak sizlere sunulmaktadır. Tahinlerimiz % 100 yerli susam kullanılmaktadır. Tahinlerimiz tamamen doğaldır. İmalatımız olan helvalarımızda kendi yerli susamlarımızdan imal edilmektedir. Helvalarımızın en büyük özelliği doğal olmasıdır. Elli sene önceki gibi sadece tahin çöğen ve şekerden imal edilmektedir.bunun dışında glikoz,beyazlatıcı,yağ tutucu yada yumuşatıcı gibi maddeler kullanılmamaktadır. Helva ve tahinlerimiz günlük olarak çıkarılarak müşteriye sunulmaktadır. Aydının Nazilli ilçesinde çarşı içinde kurulu olan imalatımız tamamen perakende ye hizmet vermekte olup günlük taze ve doğal ürünleri sizlere sunmaktadır. Ali Kama anlayışı büyüyüp kalitemizi düşürmektense küçük kalıp kalitemizi büyütmek olmuştur.

Şu anki müşteri yorumları.

Bir Yorum Yaz

Doğal Soğuk Sıkım Susam Yağı 50 cc

Doğal Soğuk Sıkım Susam Yağı 50 cc

Benzer Ürünler

249,00 TL 299,00 TL

Aydın Karacasu Yöresi Dağlarından Toplanan Doğal Dağ Kekiklerinden Yapılır %100 Kekik Yağıdır İçinden Başka bir Yağ karışımı yoktur......