Doğal Fermente Elma Sirkesi 1 Lt -Doğal Kekik Suyu 1 Lt (Cam Şişe)

Yeni Ürün

Aynur Ö /Kod 01/Aydın Karacasu Yöresi

249,99 TL Vergi Dahil

-25,00 TL

274,99 TL Vergi Dahil

Değerli Müşterilerimiz  Sürekli Kullanımlarınızda Vücudunuz üzerindeki  Doktor Kontrolü Sonucunda veyahut Kendi Gözlemlerinizle Alakalı Geridönüşerinizi Bekliyoruz.

Bu zamanda Kadar Müşterilerimizden Gelen Faydalı Etkilerini Burdan Paylaşmak İstiyoruz .

1- Sürekli Vücudundaki bıçak batması gibi olan ağrıları bir müşterimiz Doğal Fermente Elma Sirkemizi Sürekli Kullanım Sonrası Ağrılarının Eskisi Kadar Olmadığını ve büyük oranda rahatlığını beyan etmiştir.

2-Süreki çocuğunun bitmeyen Öksürüyünden şikayetci bir müşterimiz  Doğal Fermente Elma Sirkemizi Bal İle karıştırırak kullandğında Çoçuğunun Öksürüğün geçtiğini beyan etmiştir.

3- Sürekli Alıç Sirkesini kullannan bir müşterimiz Doktor Kontrolleri souncunda büyük oranda kalp ve Damar Sorunlarında İyileşme oldduğunu tarafımıza beyan etmiştir.

PROF.DR SERDAR AKGÜN

Doğal Sirkenin Sağlığa Faydaları

Elma sirkesi, faydaları zaten bilinen elmadan yapılıyor ve yüzyıllardan beri birçok hastalığın tedavisinde kullanılıyor. M.Ö 5000 yıllarından itibaren kullanıldığı tahmin edilen ve Fransızca’da “ekşi şarap” olarak adlandırılan elma sirkesinin faydaları gıdadan cilt bakımına ve hastalıkların tedavisine kadar birçok alanda biliniyor.

Neredeyse her markette bulabileceğimiz elma sirkesinin doğal olması ise oldukça önemli. Fermente olması gereken elma sirkesi piyasada genelde rafinasyon ürünleri olarak satılıyor. Evde elma sirkesi yapımı fabrikasyon üretime göre daha yavaş olsa da doğal elma sirkesi üretimi için önceliğiniz olabilir.

Bunun için elma sirkesinin tüm faydalarını görebilmek adına mutlaka doğal elma sirkesi kullanmaya özen gösterin. Doğal olduğunda mucizevi faydaları bulunan sirkenin birbirinden ilginç ve etkili faydalarını listeledik.

1. Bakterileri öldürür

elma-sirkesi-1
Yüzyıllardan beri bir dezenfekte aracı olarak kullanılan sirke bit, siğil, mantar, kulak enfeksiyonları gibi birçok problemin tedavisinde kullanıldı. Doğrudan etkisi araştırmalar ile kanıtlanmamış olsa da modern tıbbın temsilcilerinden Hipokrat 2 bin yıl önce yara temizliği için sirke kullanıyordu.

2. Sivilcelerin oluşumunu engeller, doğal bir yüz toniğidir

elma-sirkesi-3
Son zamanlarda cilt bakımında oldukça sık kullanılan sirkenin en bilinen etkilerinden biri de suyla seyreltilmiş halde cilde uygulandığında sivilceleri geçirmesi. Bu da bilimsel olarak kanıtlanmış bir etkisi olmamakla birlikte birçok insanın başvurduğu bir yöntem. Ayrıca genel olarak cilt temizliğinde de bir tonik görevi görür.

3. Kan şekerini düşürür ve diyabetle savaşır

elma-sirkesi-2
Özellikle Tip 2 diyabet hastalarında sirkenin kan şekeri seviyesi için dengeleyici etkiye sahip olduğu düşünülüyor. Ama ilaç kullanan diyabet hastalarının elma sirkesi kullanmadan mutlaka doktorlarına danışmaları gerekiyor.

4. Tokluk hissi verir ve kilo kaybına yardımcı olur

elma-sirkesi-4
Tokluk hissi sağlayan sirke günde 300 kalori civarı daha az kalori tüketmenizi sağlıyor. Ayrıca göbek yağlarının azalmasını ve bel çevresinin incelmesini de sağladığı düşünülüyor. Tek başına bir mucize yaratmasa da kilo vermek için hali hazırda bir diyet programı uygulayanlara yardımcı olabilir.

5. Kolestrolü düşürür ve kalp rahatsızlıkları riskini azaltır

elma-sirkesi-5
Dünyada ölüm nedenleri arasında ilk sıralarda yer alan kalp ve damar hastalıklarını önlediği ya da artışını durduğu düşünülmekte. Yapılan deneylerin tamamı hayvanlar üzerinde yapılmış olsa da kalp ve damar hastalıkları üzerinde olumlu etkileri olduğu düşünülen sirkenin Harvard’ta yapılan bir araştırmada salatasının sosuna her zaman sirke ekleyen kadınların kalp hastalığı riskinin düşük olduğu görülmüştür.

6. Kansere karşı olumlu etkilere sahiptir

elma-sirkesi-7
Yine kanıtlanmış olmamakla birlikte yapılan araştırmalar ve gözlemlerle elma sirkesinin kanser hücreleri üzerinde iyileştirici etkisi olduğu düşünülmekte.

İzleyerek Devam Etmek İster Misin?

7. Migrene iyi gelir

elma-sirkesi-8
Yoğun baş ağrısına neden olan migren atakları bazen saatler sürebiliyor. Elma sirkesi de birçok kişi tarafından migren tedavisinde kullanılıyor. Hazırlayacağınız elma sirkesi karışımını düzenli kullanmak migren tedavisinde oldukça etkili. Önemli nokta ise böyle bir yöntemi uygulamadan önce vücudunuzda oluşabilecek diğer etkiler için mutlaka doktorunuza danışmanız. Migrene ne iyi gelir listemizde elma sirkesi dışında migrene iyi gelen doğal yöntem ve gıdalara göz atabilirsiniz.

8. Vücudunuzu toksinlerden arındırır

elma-sirkesi-9
Vücudunuzun pH seviyesini dengelemeye yardımcı olan elma sirkesi adeta bir tonik görevi görür. Bağırsak hareketliliğini sağlar ve doğrudan karaciğere etki ettiğinden yağın metabolize edilmesine yardım eder.

9. Saçlarınızın daha parlak olmasını sağlar

elma-sirkesi-10
Elma sirkesi, saçlarınızı ve saç diplerini temizlemeye yardımcı olur ve aynı zamanda saçlarınızın daha parlak olmasını sağlar. Saç diplerinizdeki ölü hücrelerin de temizlenmesine yardımcı olur, saçın pH dengesini kazandırır. Ayrıca saçların daha hızlı uzamasını, daha yumuşak olmasını ve saç kepeğinin azalmasını sağladığı da düşünülmektedir.

10. Dişleri beyazlatır

elma-sirkesi-11
Elma sirkesi, dişlerinize sürüp duruladığınızda ve bunu düzenli olarak yaptığınızda dişlerinizdeki çay, kahve ve sigara lekelerini azaltır. Dişlerinizin daha beyaz görünmesini sağlar.

11. Reflüye iyi gelir

elma-sirkesi-12
Elma sirkesi mide asit dengesini sağlayacağı, pH seviyesini dengeleyeceği için reflü problemi olanlara iyi gelir.

12. Vücudun pH dengesini sağlar

65188994 - apple cider vinegar
Vücut kimyamızın sağlıklı olabilmesi ve vücut fonksiyonalrımızın sağlıklı bir şekilde işlemesi için gerekli olan pH derecesinin(7.4) dengesinin korunması gerekir. Elma sirkesi de buna yardımcı olur.

13. Güneş yanıklarına ve cilt tahrişlerine iyi gelir

elma-sirkesi-6
Elma sirkesinin bir diğer faydası güneşten yanmış cildi rahatlatma ve yatıştırma özelliği olmasıdır.

14. Meyve ve sebzeleri mikroorganizmalardan arındırır

elma-sirkesi-13
Meyve ve sebzeleri sirkeyle yıkamak iyice temizlenmelerini sağlıyor. Bunun için önerilen miktar ise 3 bardak suya 1 bardak sirke koyularak hazırlanması.

15. Gıdaların çabuk bozulmasını engeller

elma-sirkesi-14
Elma sirkesinin faydaları saymakla bitmez ama bunların arasında en önemlilerinden birisi de gıdaların çabuk bozulmasını önlemesi.

Sirke bakterilerle çok iyi savaşan maddeler içerdiğinden dolayı birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Sirke bol miktarda magnezyum, potasyum, fosfor, demir, florin ve bakır gibi mineraller içerir. Bu özelliği ile birçok hastalığa iyi gelir, bu hastalıkları şu şekilde sıralayabiliriz:

Sirke İnsülin Duyarlılığını Geliştirir: Son çalışmalara göre, elma sirkesi vücutta insülin direnci gücünü azaltır. Yatmadan önce alınması durumunda da kan şekeri seviyesini düşürür. Diyabet ve sorunu olan insanlar için %19,      %34 oranında insülin duyarlılığını artırır.

Sirke Kan Şekeri Seviyesi düşürür: Sirkesi Glisemik İndeksi (Gİ) düzenleyerek vücuttaki kan şekeri düzeyini düşürür. Sirke GI azaltarak vücutta metabolik süreci dengeler.

Uzmanlar sirkeyi diğer maddelerle inceltmeden kullanmayı önermiyorlar, bu yüzden sirke mutlaka, bal, su ve benzeri maddelerle inceltilerek tüketilmelidir.

Sirkenin diyabet hastaları için bazı faydaları var ama yanlış ve fazla tüketimi bazı sağlık sorunlarına neden olabilir. Tercih edilen dozaj günde en fazla 1-2 yemek kaşığıdır, bu dozaj diyabet hastaları için geçerlidir. Bunun yanında mümkün olduğunca minimum miktarda tüketilmelidir ve her zaman organik, pastörize edilmemiş sirkeler tercih edilmelidir. Ayrıca sirkenin sindirim sitemi mukus zarına zarar verdiğini göz önünde bulundurmalısınız.

Sirke Sedef Hastalığı Tedavisinde Kullanılır: Dünya çapında sedef hastalığından etkilenen çok sayıda insan vardır. Sedef kronik ve sık sık tekrar eden farklı bir deri hastalığıdır. Bu kırmızı lekeler papül ve plaklar şeklinde karakterize edilir. Bu tür hastalık sorunları yaşayanlar aynı zamanda duygusal problemlerde yaşamaya başlarlar.

Bu hastalığın tedavisi için şimdiye kadar birçok bilimsel araştırma yapıldı ve bazı yöntemler geliştirildi ama kesin sonuç yok. Bunun için alternatif tedavi olarak sirke önerilmektedir. Bu konuyla alakalı olarak yapılan araştırmalar vücuttaki pH faktörünü dengelediği için sirke sedef hastalığına iyi gelmektedir.

Sirke Cilt Sağlığını Korur:  Elma sirkesi sedef başta olmak üzere birçok cilt hastalığına karşı etkili bir alternatif tedavi şeklidir. Bunun yanında genel anlamda cilt sağlığına ciddi katkılarda bulunabilir. Bu yüzden yüz maskelerinde çok yaygın olarak kullanılmaktadır.

  • Bir miktar elma sirkesini salatalık suyu ile karıştırın ve cildinize uygulayın. Bu uygulama cildinizin sıklaşmasını ve cilt gözeneklerini açmasını sağlayacaktır. Bunun yanında cildi temizler.
  • Bir çay kaşığı sirke ve iki çay kaşığı balı karıştırın ve maske olarak cildinize uygulayın. Bu uygulamaya bir hafta boyunca devam edin. Yumuşak ve pürüzsüz ciltler için çok fazla yardımcı olur.
  • Soğuk bir bardak su ile yarım fincan elma sirkesini karıştırın ve buzdolabında bir süre soğutun. Pamuk yardımıyla günde birkaç kere cildinize uygulayın. Yaşlılıktan kaynaklanan lekeleri ve kırışıklıkları giderir.
  • Bu karışım şampuana alternatif olabilir. Bir miktar sirkeye kabartma tozu karıştırın ve saçlarınıza uygulayın. Bu uygulama hem kepekten kurtulmanızı sağlayacak hem de sağlıklı saç görünümü sağlayacaktır.
  • Ayak sağlığı için de sirke kullanmak mümkün, bunun için bir leğen suya bir bardak sirke katın ve ayaklarınızı 20 dakika boyunca içinde tutun. Bu uygulama hem ayak kokusunu giderecektir, hem de ayakların dinlenmesini sağlayacaktır.

Kekik Suyunun Faydaları ..

Kekik, en iyi olarak, iyi süzülmüş topraklarda, güneşli ve sıcak ortamlarda yetişir. Özellikle bahar aylarında ekili olan kekik, uzun ömürlü bir bitkidir.
Kekik, eski Mısır medeniyetlerinde mumyalamada kullanılmıştır. Eski Yunan medeniyetleri ise, banyolarında ve tapınaklarında tütsü olarak kekiği kullanmışlardır. Avrupa’da Romalılar ise, geceleri yastıklarının içerisine kekik koyup uyduklarında, kabuslardan ve kötü rüyalardan korunduklarına inanırlardı.
Kekik; demir, manganez, potasyum, kalsiyum, magnezyum ve selenyum bakımından zengindir. Kekik, 0.35 mg oranında, vitamin B6 ve piridoksin de içermektedir. Ayrıca, kekik yapısında, vitamin A, folik asit, benzoil peroksit ve betakaroten içermektedir.
Mutfakta kullanım alanı olarak taze kekik, genellikle bir haftadan daha fazla süre ile muhafaza edilememektedir. Salatalarda kullanılabilen kekiği bıçak ile doğramak yerine, el ile küçük parçalara ayırmak çok daha sağlıklı olacaktır.
Özellikle kekik yağı, %20 – 54 arasında timol içermektedir. Kekik bir antiseptiktir ve ağız temizliği için idealdir. Antibiyotik keşfedilmeden önce, kekik yağı ilaç olarak kullanılıyordu ve kekik, ayak tırnaklarındaki mantar tedavisinde kullanılıyordu. El temizliği için de kekik kullanılabilir. Ayrıca kekik çayı, bronşlar için faydalıdır ve kekik akne temizliği için de ideal bir bitkidir.
Kekiğin Sağlığa Faydaları Nelerdir?
Kekik; akne tedavilerinde, saç dökülmelerini durdurmada etkilidir. Aynı zamanda, tansiyon düzenlemede, kemik sağlığını desteklemede, sindirime yardımcı olarak ve soğuk algınlığında kekik etkili bir bitkidir.
Kekik, öksürük kesici özelliktedir. Ayrıca, bağışıklık sistemini destekleyicidir ve dezenfektan olarak oldukça etkilidir. Kekik; eklem iltihaplarında, karın ağrılarında, gastrit tedavisinde, bronşit, ishal, çocuklarda geceleri yatak ıslatma durumlarında etkili olurken aynı zamanda, bağırsak parazitlerinden kurtulmak için, gaz sıkıntıları için, cilt, ağız ve diş temizliği için de ideal bir besin kaynağıdır.
1.Bronşit ve Öksürük
Kekik, özellikle kekik yağı, öksürüğü hafifletir ve durdurmaya yardımcı olur. Kekik yağı ya da taze kekik, akut bronşit semptomlarını hafifletir. Kekik çayı ise, boğaz ağrısını ve öksürüğü iyileştirici etki yapmaktadır.
2.Akne
Kekik, anti bakteriyel özelliği ve içerdiği benzoil peroksit içeriği sayesinde, akne temizliğine yardımcıdır. Kekik özlü kremler ya da yüze uygulanan kekik suyu, ciltteki akne oluşumunu engeller ve dezenfekte eder.
3.Saç Dökülmesi
Kekik suyu ve yağı saç köklerini besler ve güçlendirir. Kekik, saçların daha sağlıklı uzamasına yardımcı olur ve dökülmesini durdurmaya yardımcı olur.
4.Tansiyon
Kekik, tansiyonu dengeler. Özellikle yüksek tansiyonu düşürmeye yardımcı olur. Üstelik, kolestrolü de düşürmeye yardımcıdır. Ayrıca, kekik suyu da, hipertansiyonu düşürücü etki göstermektedir.
5.Kemik Sağlığı
Vitamin K, demir, kalsiyum ve manganez bakımından zengin olan kekik, kemik sağlığını destekler. Ayrıca, kemik ve iskelet hastalıkları riskini azaltır.
6.Sindirim
Uzmanlar, sağlıklı bir sindirim sistemi için kekik tüketmenizi tavsiye etmektedir. Ayrıca kekik, hazımsızlık ve şişkinlik gibi rahatsızlıkların giderilmesinde de etkilidir.
7.Soğuk Algınlığı
Özellikle kekik çayı, grip, nezle ya da soğuk algınlığını hafifletmektedir. Kekik çayı, boğaz ağrısını da hafifletici etkiye sahiptir.
8.Bağışıklık Sistemi
Vücudumuz vitaminleri kendisi üretememek durumundadır ve her gün tüm vitaminleri dışarıdan alması gerekmektedir. Kekik ise, vitamin A ve vitamin C bakımından zengindir. Bunların dışında, bakır, lif, demir ve manganez gibi bileşenler bakımından da zengindir. Tüm bu vitamin ve mineraller ise, bağışıklık sistemini destekleyici özelliktedir. Bu bakımdan kekik, bağışıklık sistemini desteklemeye yardımcıdır.
9.Cilt Temizliği
Özellikle kırmızı kekik yağı, cilt temizliği ve sağlığı için önemlidir. Kırmızı kekik yağı, parfüm, sabun, kozmetik ve diş macunu içeriğinde de bulunduğu için, güzel bir cilt elde etmenize de yardımcı olacaktır.
10.Ağız ve Diş Temizliği
Kekik suyu ile ağız içi ve diş sağlığınızı koruyabilirsiniz. Antioksidan özelliği sayesinden kekik, ağız içini dezenfekte eder ve ağız içinde hoş bir koku bırakır.
11.Bağırsak Sağlığı
İçermiş olduğu çeşitli maddeler yardımı ile bağırsak sağlığını destekler ve antioksidan etkisi sayesinde bağırsakları temizlemeye yardımcı olur.
12.Gastrit
Kekik genel olarak sindirim sistemini koruyucu etki gösterdiğinden dolayı, mide ile ilgili sıkıntılarda da korucu ve önleyici etki göstermektedir. Kekik, gastrit rahatsızlığını da önleyici etki göstermektedir.
13.Meme Kanseri
Kekik içermiş olduğu birtakım bileşenler yardımı ile, kanser hücrelerini imha etmektedir. Türkiye’deki Celal Bayar Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma, yabani kekik otunun, meme kanseri riskini azalttığını göstermiştir. Üstelik, kekik, DNA üretimi sırasında kanserli hücrelerin çoğalmasının da önüne geçmektedir.
14.Anti Kanserojen
Kekik, kanserli hücre çoğalmasını engelleyici ve durdurucu etki gösterdiğinden, kanser riskini azaltmaya yardımcı olmaktadır.
15.İdrar Söktürücü
Kekik suyu ya da kekik çayı, idrar yollarını rahatlattığı için, idrar söktürücü olarak da yardımcıdır.
16.Mantar Enfeksiyonu
Kekik, ayak ve tırnak mantarını iyileştirme özelliğine sahiptir. Antioksidan etkisi sayesinde kekik, mantar enfeksiyonunu önler.
Fazla Kekik Tüketmenin Bir Zararı Var Mıdır?
Kekiğin sağlığa, herhangi bilinen bir zararı henüz saptanmamasına rağmen, bazı alerjik durumlara sebep olabileceği konusunda fikir ortaklığı vardır.
Özellikle kekik yağı, çok yoğun ve etkili bir yağ olduğu için, kullanılırken dikkatli olunmalıdır ve birkaç damla zeytinyağı ile karıştırılarak kullanılması çok daha iyi olacaktır.
Kekik suyu ya da kekik yağı, bazı kişilerin cildinde alerjik etkilere neden olabilir. Bu nedenle birtakım alerji testlerinden geçtikten sonra kekik yağı ya da kekik suyu kullanılmalıdır.

Herhangi bir rahatsızlıktan dolayı ilaç kullanan kişiler, kekik tüketmeye başlamadan önce, mutlaka doktorlarına danışmaları tavsiye edilmektedir.

Besin Değerleri
100 g kekik için besin değerleri şu şekildedir;
Enerji 101 Kcal
Karbonat 24,45 g
Protein 5,56 g
Toplam Yağ 1,68 g
Kolestrol 0 g
Lif 14 g
Vitamin A 4751 IU
Vitamin C 160,1 mg
Kalsiyum 405 mg
Demir 17,45 mg
Magnezyum 160 mg
Manganez 106 mg
Çinko 1,81 mg
Beta Karoten 2851 µg
Ya da;
100 g kekik için yüzde olarak besin değerleri şu şekildedir;
% 38 Lif,
% 27 Vitamin B-6 (pyridoxine),
% 266 Vitamin-C,
% 158 Vitamin-A,
% 218 Demir,
% 40 Kalsiyum,
% 40 Magnezyum ve
% 75 Manganez

Şu anki müşteri yorumları.

Bir Yorum Yaz

Doğal Fermente Elma Sirkesi 1 Lt -Doğal Kekik Suyu 1 Lt (Cam Şişe)

Doğal Fermente Elma Sirkesi 1 Lt -Doğal Kekik Suyu 1 Lt (Cam Şişe)